Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. (PATEK) Halka Arz Özet Bilgiler

Özet bilgiler

İhraççı Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Halka Arz Eden Pay Sahibi Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Ve Ortaklar
Halka Arz Tarihleri 06 - 07 Şubat 2024
Halka Arz Fiyatı 35,00
Halka Arz İskonto Oranı 35,40%
Halka Arz Yöntemi Sabit Fiyatla Talep Toplama
Halka Arz Şekli Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı
Aracılık Türü En İyi Gayret Aracılığı
Halka Arz Öncesi Ödenmiş Sermaye 120.000.000 TL
Halka Arz Sonrası Ödenmiş Sermaye 134.000.000 TL
Halka Arz Sonrası Halka Açıklık Oranı 20,15%
Halka Arz Edilen Hisse Adedi 27.000.000
Tahsis Grupları ve Pay Oranları Payların %70'i Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara
Payların %30'u Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara
Fiyat İstikrarı 30 Gün süreyle planlanmaktadır.
Borsa Kodu PATEK
İşlem Göreceği Pazar Ana Pazar
Halka Arza Aracılık Eden Kuruluş Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaynak: Pasifik Teknoloji Fiyat Tespit Raporu, İzahname

Pasifik Teknoloji Kimdir?

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri AŞ. Destel Bilişim ile iş birliği yaparak gelişmiş ağ ve ağ güvenliği çözümlerine odaklanan şirket, danışmanlık, mühendislik, güvenlik operasyon merkezi, ağ operasyon yönetim merkezi gibi teknolojik hizmetleri müşterilerine sunuyor. Şirket doğrudan Ditravo, Destel bilişim, İcredible ve Pasifik Group B.V’de pay sahibi olup ayrıca Destel Connect, Destel Bilişim’in bağlı ortaklığıdır. Yeni nesil bir sistem entegratörü olan Destel, ileri düzey teknolojik çözümleri profesyonel hizmetlerle birleştirerek müşterilerine uçtan uca yüksek erişimli, güvenli ve performanslı sistemler sunuyor. Destel'in sıradan destek ve danışmanlık hizmetlerini yenilikçi modellerle birleştirerek sağladığı müşteri memnuniyeti, Türkiye ve dünya genelinde büyük projede yer almasına katkı sağlıyor.

Şirket’in Faaliyetleri Hakkında

Şirket siber güvenlik ürün ve hizmetleri sunmak, yazılım, ürün ve servis geliştirmek, danışmanlık hizmetleri vermek, bilgisayar donanımı, bilgisayar ekranı, klavye, yazıcı ve monitör ve yedek parça vb. donanım temini yapmak tüm bu teknolojiye ilişkin bütün teknolojik altyapı mühendisliğini ve imalatını yapmak şirketin temel iş alanlarını oluşturmaktadır.

1-) Siber Güvenlik

Siber güvenlik, bilgisayar sistemleri, ağlar, cihazlar ve diğer dijital varlıkları koruma sürecini ifade eden bir kavramdır ve çeşitli tehditlere karşı koruma sağlamak için bir dizi önlemleri içerir. Destel bilişim bu sistem entegratörünü sağlamaktadır.

2-) Yazılım

Şirketin bağlı ortaklığı olan Ditravo yazılım ürünleri, bilgisayar, bilişim, iletişim, elektronik ürünleri alanında mühendislik hizmetleri internet üzerinde de vermek, satma faaliyetlerinde bulunmaktadır.

3-) IT / Donanım

Bu kapsamda genel olarak aşağıdaki hizmetler sıralanmaktadır.

Kurumsal Ağ Hizmetleri

Sunucu, İşlemci ve Sanallaştırma Hizmetleri

Son Kullanıcı Bakım ve Destek Hizmetleri

Yönetilen ve Dış Kaynak Hizmetleri

Veri Depolama ve Yönetim Hizmetleri

Birleşik Mesajlaşma Çözümleri

Danışmanlık ve Profesyonel Hizmetler

Kullanım Alanı

Kullanım Tutarı (%)

Yatırım Harcamaları

%45

ARGE Yatırımları

%35

İşletme Sermayesi

%20

Toplam

100%

Kaynak: Pasifik Teknoloji Fonun Kullanım Yeri Raporu

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır. Sorumluluğun Sınırlandırılması: İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. herhangi bir sınırlandırma olmaksızın, dolaylı, direkt veya bir fiilin sonucu olarak ortaya çıkan zararlar da dâhil olmak üzere her türlü kayıp ve hasarla ilgili sorumluluk kabul etmez.

Çekince: Bu rapor tarafımızca doğruluğu ve güvenilirliği kabul edilmiş kaynaklar kullanılarak hazırlanmış olup yatırımcılara kendi oluşturacakları yatırım kararlarında yardımcı olmayı hedeflemekte ve herhangi bir yatırım aracını alma veya satma yönünde yatırımcıların kararlarını etkilemeyi amaçlamamaktadır. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu raporda bulunan görüş, bilgi ve veriler arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan kurum çalışanları ile Ulukartal Holding A.Ş. ve İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu rapordaki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda resmi hizmet veren yetkili üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu raporda bulunan bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.Ekler

PASİFİK DONANIM ve YAZILIM BİLGİ TEKNOLOJİLERİ A.Ş. FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN HAZIRLANAN ANALİST RAPORU

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Fiyat Tespit Raporuna İlişkin Hazırlanan Analist Raporu