Limak Doğu Anadolu Çimento ve Sanayi A.Ş. (LMKDC) Halka Arz Özet Bilgiler

section2

Halka arzlara katılmak ve bilgi almak için formu doldurunuz,

section2

Özet bilgiler

İhraççı Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Halka Arz Eden Pay Sahibi Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ve Ortak
Halka Arz Tarihleri 14 - 15 - 16 Şubat 2024
Halka Arz Fiyatı 16,20
Halka Arz İskonto Oranı 20,00%
Halka Arz Yöntemi Sabit Fiyatla Talep Toplama
Halka Arz Şekli Sermaye Artırımı ve Ortak Satışı
Aracılık Türü En İyi Gayret Aracılığı
Halka Arz Öncesi Ödenmiş Sermaye 386.179.700 TL
Halka Arz Sonrası Ödenmiş Sermaye 516.179.700 TL
Halka Arz Sonrası Halka Açıklık Oranı 30,20%
Halka Arz Edilen Hisse Adedi 70.000.000
Tahsis Grupları ve Pay Oranları Payların %70'i Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara
Payların %30'u Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara
Fiyat İstikrarı 30 Gün süreyle planlanmaktadır.
Borsa Kodu LMKDC
İşlem Göreceği Pazar Yıldız Pazar
Halka Arza Aracılık Eden Kuruluş Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaynak:Limak DAÇ Fiyat Tespit Raporu, İzahname

Limak DAÇ Kimdir?

Şirket Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa şehrinde bulunan tesisinde klinker ve çimento üretimi için entegre bir çimento fabrikası işletmektedir. Şanlıurfa Çimento Fabrikası 1986 yılının mart ayında üretime başlamış ve 554.000 ton/yıl klinker, 590.000 ton/yıl çimento üretim kapasitesi ile aynı yıl haziran ayında ilk çimento satışını gerçekleştirmiştir. Urfa Fabrikası 30 Eylül 2023 itibarıyla yıllık toplam 1.485.000 ton klinker ve 2.201.760 ton çimento üretim kapasitesine sahiptir. Şirketin toplamda 10 adet çimento fabrikası ve 9.6 milyon ton klinker kapasitesi ile Türkiye’nin ikinci büyük kilnker kapasitesine sahip olmuştur. Diğer yandan Limak DAÇ Sahraltı Afrika’da 2016 yılından bugüne operasyonlarını devam ettirmektedir. Limak DAÇ iştirakleri olan Limak Çimento S.A (Mozambik) ve Limak Afrika S.A (Fildişi) çimento ve beton ürünleri ve hizmet kalitesinde bulunduğu ülkelerde tercih edilen markalar arasına girmiştir.

Ürün Portföyü

Şirket’in faaliyetleri iki ana ürün koluna odaklanmıştır: klinker ve çimento üretimi. Klinker ve çimento tek bir üretim adımları zinciri içerisinde farklı aşamalarda elde edilmekte olan iki farklı üründür. Bir fabrikanın hem klinker hem de çimento üretebilmesi için iki ürünün üretimi için de gereken altyapıyı barındırması gerekmektedir ve Urfa Fabrikası entegre bir çimento fabrikasıdır.

1-) Klinker

Klinker çimentonun ana bileşeni ve yarı mamul halidir. Klinkerin ana hammaddeleri kalker ve marn olup çimentonun bir önceki safhası olarak da adlandırabilecek olan klinker yapısında pişirilmiş biçimde %30 kil ve %70 oranında kalker içeren iri taneli bir malzemedir.

2-) Çimento

Çimento ana ham maddesi klinker olan ve mineral parçalarını yapıştırmada kullanılan bir malzemedir. Çimento, klinker, alçı taşı, tras ve diğer katkı maddelerinin belirli oranda karıştırılarak beraberce öğütülmesi ya da ayrı öğütülmüş bu malzemelerin belirli oranda harmanlaması ile üretilmektedir.

Kullanım Alanı

Kullanım Tutarı (%)

Ergani Fabrikası’nın Devralınması

%100

Toplam

100%

Kaynak: Limak DAÇ Fonun Kullanım Yeri Raporu

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. İçerik kesinlikle mali, hukuki, vergi veya diğer konularda bir tavsiye niteliği taşımadığı gibi, tamamen içeriğe dayalı olarak yatırım yapılmamalı veya karar alınmamalıdır. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır. Sorumluluğun Sınırlandırılması: İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. herhangi bir sınırlandırma olmaksızın, dolaylı, direkt veya bir fiilin sonucu olarak ortaya çıkan zararlar da dâhil olmak üzere her türlü kayıp ve hasarla ilgili sorumluluk kabul etmez.

Çekince: Bu rapor tarafımızca doğruluğu ve güvenilirliği kabul edilmiş kaynaklar kullanılarak hazırlanmış olup yatırımcılara kendi oluşturacakları yatırım kararlarında yardımcı olmayı hedeflemekte ve herhangi bir yatırım aracını alma veya satma yönünde yatırımcıların kararlarını etkilemeyi amaçlamamaktadır. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu raporda bulunan görüş, bilgi ve veriler arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan kurum çalışanları ile Ulukartal Holding A.Ş. ve İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu rapordaki her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikler, bu konularda resmi hizmet veren yetkili üçüncü kişi kurumlardan elde edilmiş olup, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın genel anlamda bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bu raporda bulunan bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.Ekler

LİMAK DOĞU ANADOLU ÇİMENTO SANAYİ ve TİCARET A.Ş. FİYAT TESPİT RAPORUNA İLİŞKİN HAZIRLANAN ANALİST RAPORU

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fiyat Tespit Raporuna İlişkin Hazırlanan Analist Raporu