arrow_back Duyurular

Yükselen Çelik Halka Arzı Hakkında Bilgilendirme

YÜKSELEN ÇELİK
Talep Toplama Tarihleri:7 – 8 Kasım 2019
Halka Arz Fiyatı/Aralığı :5,40 TL
Konsorsiyum Lideri:Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
İzahname Yayım Tarihi ve Yeri:25.10.2019, www.kap.org.tr
Şirket İnternet Sitesi :http://www.yukselen.com


Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Şekli:Sermaye Artırımı
Aracılık Yöntemi :En İyi Gayret Aracılığı
Halka Arz Yöntemi :Sabit Fiyat İle Talep Toplama
Sermaye Artışı (Nominal):12.810.000 TL (%29,58)
Ortak Satışı (Nominal):-
Ek Satış Hakkı (Nominal):-
Fiyat İstikrarı :Borsa’da işlem görmeye başladıktan itibaren 30 gün boyunca yapılması planlanmaktadır. Fiyat istikrarı işlemlerinin bitiminin ertesi günü başlamak üzere Likidite Sağlayıcılık işlemleri de planlanmaktadır.


Ek Satış Hariç Toplam Büyüklük : 12.810.000 TL (%29,58)
Ek Satış Dahil Toplam Büyüklük : 12.810.000 TL (%29,58)

Şirket, Yönetim Kurulu’nun 08.03.2019 tarih ve 2019/04 sayılı kararı ile Şirket paylarının birincil halka arzını takiben, Şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasını ve dolaşımdaki pay miktarının artırılmamasına, bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya veya halka arz yapılmasına yönelik yeni bir karar alınmamasına karar vermiştir.

Satmama Taahhüdü : Tüm ortaklar Şirket’de sahip oldukları ortaklık paylarından Borsa’da işlem görecek payların tekrar alınıp satılması hariç, hiçbir ortaklık paylarını ortakların paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl süreyle hiçbir şekilde Borsa’da satmayacaklarını ve Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildireceğini taahhüt etmişlerdir.


Tahsilat Grupları
Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar :5.124.000 TL Nominal (% 40)
Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar:6.405.000 TL Nominal (% 50)
Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar :1.281.000 TL Nominal (% 10)


Başvurmak için tıklayınız 
veya 444 1 858'i arayınız.Dokümanlar

İzahname / Özet

Esas Sözleşme 

Fiyat Tespit Raporu 

Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu 

Bağımsız Denetim Raporu (Yıllıklar)

Bağımsız Denetim Raporu ( Ara Dönem )

Hukukçu Raporu

Borsa Görüşü

Fon Kullanım Raporu

Gayrimenkul Değerleme Raporu

İntegral Yatırım ‘Yükselen Çelik’ Analist Raporu

UYARI METNİ:
Burada yer alan içerik sadece tanıtım ve bilgi amaçlı olup, halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının Şirket ve halka arz edilecek paylarla ilgili ayrıntılı bilgi içeren İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu; 25 Ekim 2019 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr), Yükselen Çelik A.Ş.’nin web sayfasında (yukselen.com) ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.