Brent Petrol Ekim 2023 Analizleri

31 Ekim Brent Petrol Analizleri
31 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol fiyatları güne hafif alıcılı başladı. Brent Petrol güne 86,58 seviyesinden başlarken, Ham Petrol ise 82,56 seviyesinden güne başladı. Orta Doğu’da tansiyonun düşmesi fiyatlamada etkili olurken, Fed toplantısının yaklaşması piyasada risk iştahını azaltıyor. Ayrıca Dünya Bankası 2023 yılı son çeyreğinde ortalama petrol fiyatının 90$ olmasını beklediğini aktardı.

BRENT Teknik Analiz: Brent Petrol kısa vadeli yükselen trendi kırdı. Yukarı yönlü hareketlerde 88,05 seviyesi direnç seviyesi olarak izlenebilir. Geri çekilme hareketlerinde 83,44 seviyesi destek görevi görebilir.

30 Ekim Brent Petrol Analizleri
30 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol güne yatay başladı. Brent Petrol güne 88,34 seviyesinden başlarken, Ham Petrol 85,05 seviyesinden güne başladı. Orta Doğu’da İsrail ve Hamas güçleri arasında savaş devam ederken savaşın getirdiği belirsizlikler yatırımcılardaki risk iştahını düşürüyor. Bu haftanın en önemli olayı ise Çarşamba günü açıklanacak olan Fed faiz kararı. Fed’in faizi sabit bırakması bekleniyor. Fed’in faizi artırması veya şahin tonda açıklamalar yapması fiyatlarda baskı oluşturabilir.

BRENT Teknik Analiz: 88,05 seviyesinden destek bulan Brent Petrol 22 günlük ortalaması olan 89,04 seviyesinin altında fiyatlanıyor. Yukarı yönlü hareketler 89,04 seviyesi direnç seviyesi olabilir.

27 Ekim Brent Petrol Analizleri
27 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol güne alıcılı başladı. Brent Petrol güne 87,39 seviyesinden başlarken, Ham Petrol 83,45 seviyesinden güne başladı. Petrol fiyatları Orta Doğu’da ki savaşın belirsizliklerinden ciddi oranda etkilenmeye devam ediyor. İsrail ve Hamas güçlerinin savaşmaya devam etmesi belirsizliğin devam etmesine yol açıyor. Petrol fiyatlarında gelecek hafta toplanacak Fed toplantısı etkili olabilir. Fed’in faiz artırıp artırmayacağı piyasa tarafından izlenecek.

BRENT Teknik Analiz: 22 günlük hareketli ortalaması olan 89,23 seviyesinin altında fiyatlanan Brent Petrol’de yukarı yönlü hareketlerde bu seviye direnç seviyesi olarak izlenebilir. 83,44 seviyesi destek görevi görebilir.


25 Ekim Brent Petrol Analizleri
25 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol güne satıcılı başladı. Brent Petrol 88,03 seviyesinden güne başlarken, Ham Petrol 83,69 seviyesinden güne başladı. Orta Doğu’da rüzgarın hafif dinmesi petrol fiyatlarındaki belirsizliği azaltırken baskıyı da beraberinde getirdi. Dün ABD’den PMI Verileri geldi . PMI Verileri beklenti üzerinde gelirken ekonomide canlılığın korunduğunu işaret etti. Gözler artık önümüzdeki hafta yapılacak olan Fed toplantısında.

BRENT Teknik Analiz: 88,05 seviyesini geçmekte zorlanan Brent Petrolde bu seviye direnç seviyesi olarak takip edilebilir. Geri çekilme hareketlerinde ise 83,44 seviyesi destek görevi görebilir.

24 Ekim Brent Petrol Analizleri
24 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol fiyatları güne satıcılı başladı. Brent Petrol güne 90,48 seviyesinden başlarken, Ham Petrol 86,14 seviyesinden güne başladı. Orta Doğu’daki jeopolitik riskler devam ediyor. İsrail ve Hamas arasındaki savaşın getirdiği belirsizlikler fiyatlamada belirleyici oluyor. Bugün ABD’den gelecek PMI Verileri takip ediliyor olacak.

BRENT Teknik Analiz: 22 günlük hareketli ortalaması olan 89,87 seviyesinden destek bulan Brent Petrolde yukarı yönlü hareketlerde 93,93 seviyesi direnç seviyesi olabilir.

23 Ekim Brent Petrol Analizleri
23 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol fiyatları güne satıcılı başladı. Brent Petrol güne 91,78 seviyesinden başlarken, Ham Petrol WTI ise 87,83 seviyesinden güne başladı. İsrail ve Filistin arasındaki savaş belirsizliği devam etse de İsrail’in kara harekatını geciktirebileceği yönünde dedikoduların duyulması petrol fiyatlarında baskı oluşturdu. Savaşın yarattığı belirsizlikler petrol fiyatlarını destekliyor. Bu hafta ABD’den gelecek olan PMI Verileri takip ediliyor olacak.

BRENT Teknik Analiz: Brent Petrol, 22 günlük hareketli ortalaması olan 90,02 seviyesinin üzerinde bulunuyor. Geri çekilme hareketlerinde 22 günlük ortalaması destek görevi görebilir. Yukarı yönlü hareketlerde 95,99 seviyesi direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

20 Ekim Brent Petrol Analizleri
20 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol fiyatları güne alıcılı başladı. Brent Petrol güne 93,10 seviyesinden başlarken, Ham Petrol WTI ise 88,96 seviyesinden güne başladı. İsrail Filistin arasındaki savaşın getirdiği berabersizlik ve risk ortamı petrol fiyatlarını destekliyor. Özellikle ABD Üslerine yönelik yapılan yeni saldırılar savaşın seyrini güçlendirmişe benziyor. ABD’nin de savaşa dahil olması durumunda belirsizlikler artabilir. Dün ayrıca Powell açıklamalarda bulundu. Şahin tonda açıklamalarda bulunan Fed Başkanı enflasyonun hala yüksek olduğunu belirtti.

BRENT Teknik Analiz: Brent Petrol, 22 günlük hareketli ortalaması olan 90,14 seviyesinin üzerinde bulunuyor. Geri çekilme hareketlerinde 22 günlük ortalaması destek görevi görebilir. Yukarı yönlü hareketlerde 95,99 seviyesi direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

19 Ekim Brent Petrol Analizleri
19 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol fiyatları güne satıcılı başladı. Brent Petrol güne 91,26 seviyesinden başlarken, Ham Petrol WTI ise 88,24 seviyesinden güne başladı. Orta Doğu’da gerilim devam ederken, okyanusun öbür tarafında ise bazı ekonomik gelişmeler yaşandı. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları devam ediyor. Burada belirsizlikler devam ederken kara harekatının başlayıp başlamayacağı piyasa tarafından takip ediliyor. ABD’nin Venezuela’ya yönelik bazı yaptırımları hafifletmesi ise ham petrol fiyatlarını etkiledi. Bugün TSİ 19:00’da açıklama yapacak olan Powell’ın açıklamaları takip edilecek.

BRENT Teknik Analiz: 91$ üzerinde bulunan Brent Petrol 22 günlük hareketli ortalaması olan 90,03 seviyesinin üzerinde fiyatlanıyor. 22 günlük ortalaması destek seviyesi olarak izlenebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 95,99 direnç seviyesi olabilir.

18 Ekim Brent Petrol Analizleri
18 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol fiyatları güne satıcılı başladı. Brent Petrol güne 91,23 seviyesinden başlarken, Ham Petrol WTI ise 87,72 seviyesinden güne başladı. Orta Doğu’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ediyor. ABD ise savaşı kontrol altına almak için diplomatik bir takım önlemler almaya çalışıyor. Bu bağlamda bugün ABD Başkanı Joe Biden’in İsrail’i ziyaret etmesi bekleniyor. Petrol yatırımcıları ayrıca Venezuela hükümetinin Salı günü ABD destekli muhalefetle bir anlaşma imzalamasının beklendiği Barbados'taki gelişmeleri de takip ediyor. Anlaşma sağlanması durumunda fiyatlarda baskı artabilir.

BRENT Teknik Analiz: Brent Petrol, 91$ üzerinde fiyatlanıyor. Yukarı yönlü hareketlerde 95,99 seviyesi direnç seviyesi olabilir. Destek seviyesi olarak 22 günlük hareketli ortalaması olan 90,21 seviyesi öne çıkıyor.

17 Ekim Brent Petrol Analizleri
17 Ekim Brent Petrol Analizleri

Petrol fiyatları güne satıcılı başladı. Brent Petrol güne 89,87 seviyesinden başlarken, Ham Petrol olan WTI ise 87,04 seviyesinden güne başladı. Orta Doğu’da ABD Başkanı Joe Biden'ın yönetiminin bu hafta İsrail'i ziyaret etmeyi planlamasıyla gerilim biraz daha düştü.Okyanus ötesinde ise ABD ve Venezuela arasında yaşanması muhtemel petrol anlaşması petrol fiyatlarında baskı oluşturan bir başka etken oldu. Orta Doğu’daki gelişmeler ve ABD – Venezuela arasındaki anlaşma piyasa tarafından takip edilecek.

BRENT Teknik Analiz: Brent Petrol 22 günlük hareketli ortalaması 90,29 seviyesinin altında fiyatlanıyor. Yukarı yönlü hareketlerde 22 günlük ortalaması direnç seviyesi olarak takip edilebilir. Geri çekilme hareketlerinde ise 50 günlük ortalaması 88,62 seviyesi destek görevi görebilir.

100,000 dolarınız olsaydı ne yapardınız? Sanal parayla Forex’i öğrenin Risk Almayın!

  • 2024 yılı 1. Çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %38, zarar eden müşteri oranı %62’dir.