arrow_back Geri

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi büyük ilgi gördü

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından 19-20 Kasım tarihlerinde düzenlenen 4. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ni sermaye piyasaları, finans ve iş dünyasının temsilcilerinden oluşan 6 binin üzerinde kişi izledi.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), 19-20 Kasım’da bu yıl dördüncüsünü düzenlediği ve yoğun ilgi gören Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi sona erdi. İki gün boyunca yaklaşık 6 binin üzerinde kişinin izlediği Kongre’ye dünyadan ve Türkiye’den ünlü uzman ve liderler konuşmacı olarak katıldı.

Dijital dönüşüm ve girişimciliğin fırsatları deneyimlerle anlatıldı

Kongrenin birinci gün ana konuşmacılarından olan ve “Digital Darwinizm” kitabının yazarı Tom Goodwin, dijital işler, yapay zekâ, chatbotlar, kişisel ekranların rol aldığı dünyada pazarlamanın geleceğine, dönüşümüne yönelik gelişmeleri ve fikirlerini paylaştı. Nutanix Başkanı ve CCO’su Tarkan Maner ise Kongre’de dijital dönüşüm çağında girişimciliğin DNA’sına ilişkin ufuk açıcı deneyimlerini paylaştı. Sermaye Piyasaları Kongresi’nin diğer bir konuşmacısı olan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao ise Konferans’ta kripto paraların geleceği hakkında beklentilerini paylaştı.

Dönüşüm çağının fırsatlarına dikkat çekmek amacıyla “Dönüşüm” temasıyla İstanbul Wyndham Grand Levent Oteli’nde iki gün süren Kongre’de; “İnsanın Dönüşümü”, “Şirketler- Sektörlerin Dönüşümü” ve “Finansal Mimarinin Dönüşümü” olmak üzere üç ana tema altında farklı başlıklarda 28 panel, 30 eğitim programı yer aldı.